13 lipca 2024

OrientCollection.pl

Upominki i prezenty na każdą okazję

Oto 6 podstawowych błędów dotyczących noszenia koszulki

„Prosty” t-shirt to ubranie, którego nigdy, przenigdy nie może zabraknąć w Twojej szafie, jest idealnym uzupełnieniem każdej stylizacji, świetnie wygląda pod wszelkiego rodzaju marynarkami, a nawet możesz go nosić z dobrym garniturem, ale jak ze wszystkim w modzie, są pewne błędy początkujących, które mogą sprawić, że będziesz wyglądać naprawdę źle nosząc go.

Pierwotnie t-shirt został stworzony jako element bielizny, do noszenia pod koszulami i innymi ubraniami, ale stopniowo zdobywał popularność i dziś jest ikoną mody i kultury, powszechnie uwielbianą i noszoną przez mężczyzn, kobiety i dzieci w każdym wieku.

Mówi się, że pierwszy t-shirt powstał około 1898 roku, a dopiero w 1913 roku, kiedy żołnierze amerykańskiej marynarki wojennej zaczęli nosić go pod mundurem, naprawdę nabrał rozpędu i stał się nieodzownym ubraniem. Chociaż słowo „T-shirt”, jako takie, nie znalazło się w słowniku aż do 1920 roku, dzięki użyciu go przez F. Scotta Fitzgeralda w powieści This Side of Paradise. Jednak, dobry wygląd w prostym t-shircie zależy od tego, jak go nosisz. Oto 6 podstawowych błędów, których powinnaś unikać.

Czy jest przezroczysty?

Nikt nie chce widzieć twoich sutków lub pępka przez ubranie, więc, jeśli zamierzasz nosić koszulkę (i wiesz, że w pewnym momencie zdejmiesz kurtkę, sweter lub marynarkę), powinieneś wybrać grubszy, bardziej odporny materiał. Dzięki temu odzież i ogólny wygląd będą również lepiej się prezentować. Zbyt prześwitująca tkanina może wyglądać na zużytą i niechlujną, więc zawsze najlepiej wybrać materiał, który nie pozwala na pokazanie skóry pod spodem.

Test ramienia

Jedną z ciekawych wskazówek, która znaleźliśmy w https://www.magazynmody.pl jest próba podniesienia rąk nad głowę – czy widać cały tors? Wtedy może trzeba założyć nieco dłuższy fason. Koszulka nie powinna być zbyt długa, ale powinna być dokładnie w takim miejscu, w którym nie będzie odsłonięta, gdy się schylisz lub poruszysz.

Nieodpowiednie wzory i nadruki

Koszulki z nadrukami i obraźliwymi komunikatami są zabronione (można je nosić w domu, gdy nikt nie patrzy), z drugiej strony nigdy, przenigdy nie należy zakładać do biura koszulki z kontrowersyjnymi obrazkami, może się to skończyć obrażeniem kogoś i otrzymaniem telefonu z działu kadr.

Podejrzane plamy

Jeśli Twoja ulubiona koszulka ma już żółte pachy lub tłuste plamy, które nie chcą zniknąć, to czas na nową. Te można zachować do chodzenia w domu lub dla zadań, w których można się naprawdę zabrudzić, ale nie należy ich nosić nigdzie indziej.

Kolor

Wybór dobrego koloru to podstawa, zwłaszcza jeśli zamierzasz połączyć go z garniturem. Kolor koszulki nie powinien pasować do koloru skóry (inaczej będzie wyglądał jakbyś był nagi), a na bardziej formalne stylizacje powinieneś mieć dobry wybór neutrali (biel, szarość, czerń).