14 kwietnia 2024

OrientCollection.pl

Upominki i prezenty na każdą okazję

Dlaczego warto wybrać biżuterię srebrną zamiast innych materiałów?

Wiele osób, zwłaszcza kobiet, kocha biżuterię, ponieważ jest to dodatek, który może całkowicie przekształcić strój, będąc w stanie dostosować się do każdego wyglądu. A jeśli chodzi o biżuterię, to najlepszym rozwiązaniem jest biżuteria srebrna. Istnieje wiele powodów, które sprawiają, że ten szlachetny metal jest najlepszym materiałem na biżuterię. Oto więc główne zalety srebrnej biżuterii, w porównaniu z innymi materiałami.

1. Trwałość

Jeśli chodzi o jakość, srebro jest najlepszym wyborem dla Twojej biżuterii, ponieważ może wytrzymać przez lata, w przeciwieństwie do biżuterii kostiumowej, która wygląda dobrze przez kilka miesięcy, a potem się niszczy i trzeba ją wyrzucić. Srebro jest najlepszy pod względem jakości do ceny. Kluczem jest zachowanie blasku srebra. Jak? Sprawdź: https://salonstylu.pl/srebrna-bizuteria-jak-zachowac-jej-blask/

3. Srebro jest antybakteryjne

Srebro zapewnia również korzyści zdrowotne: jest naturalnie antybakteryjne i eliminuje wszystkie rodzaje zarazków. Jest to cecha, która w obecnych czasach jest jeszcze ważniejsza, gdyż zapobiega rozprzestrzenianiu się chorób układu oddechowego poprzez biżuterię. To właśnie z powodu tej szczególnej cechy w przeszłości najwyższej jakości narzędzia medyczne były wykonane ze srebra, co jest dowodem na ich skuteczność. Możesz więc założyć swoje zawieszki, pierścionki lub bransoletki na wyjście, bez obawy, że staną się one źródłem infekcji.

4. Srebro jest hipoalergiczne

Srebro jest również hipoalergiczne, co oznacza, że bardzo niewiele osób może mieć reakcję alergiczną podczas noszenia tej biżuterii. Inne materiały znacznie częściej powodują alergie i tak może się stać również w przypadku biżuterii posrebrzanej, ponieważ pod cienką warstwą zewnętrzną znajduje się innych tani i niezbyt przyjaznych dla skóry metal.
Dlatego szukaj biżuterii, która nie zawiera niklu, aby uniknąć alergii.

5. Srebro ma znacznie bardziej naturalny wygląd niż stal

Biżuteria ze stali nierdzewnej zyskała w ostatnich latach duzą popularność. Problem w tym, że choć jest ona błyszcząca i tańsza, to wygląda bardziej nieprzejrzyście niż srebro próby 999 i nienaturalnie, co nie podoba się wielu osobom.
Ten sam błyszczący wygląd ma część srebrnej biżuterii, która jest poddawana procesowi zwanemu „rodowaniem”, aby uczynić ją jeszcze bardziej odporną.