21 czerwca 2024

OrientCollection.pl

Upominki i prezenty na każdą okazję

Wybieramy prezenty mikołajkowe

Już niedługo wszyscy damy się porwać zakupowemu szaleństwu. Czekają nas przecież Święta Bożego Narodzenia, a jeszcze przed nimi – Mikołajki, które zwykle też lubimy dość hucznie obchodzić. Dzieciaki czekają na nie już od lata, a i dorośli zwykle cieszą się z ich nadejścia. Wszyscy nie mogą się bowiem doczekać wspaniałych prezentów, które w tym wyjątkowym dniu otrzymają od bliskich. My natomiast możemy sprawić, by te prezenty na mikołajki też same w sobie były wyjątkowe. Ukryjmy je później pod poduszką lub włóżmy do świątecznych skarpet i powieśmy na kominku. Już samo odpakowywanie tak przepięknie zapakowanych podarunków niejednej osobie sprawi nie lada przyjemność!

Zawsze starajmy się kupować przemyślane prezenty. Nie sięgajmy po gadżety i inne drobiazgi w przypływie chwili, gdy akurat coś rzuci nam się w oczy w sklepie. Najczęściej kupione w ten sposób prezenty są totalnie nieudane. Gdy wracamy z nimi do domu już nawet wtedy tracą one dla nas na swojej atrakcyjności, a po kilku dniach sami zastanawiamy się nad tym, dlaczego w ogóle wydaliśmy na coś takiego pieniądze. Każdy prezent na Mikołajki powinien być zatem przemyślany i przede wszystkim dopasowany do swojego odbiorcy. Wczujmy się w jego skórę. Jeżeli kupujemy prezenty dla dzieci, najprawdopodobniej powinniśmy szukać czegoś z zabawek. Dorosłym z kolei możemy zaproponować coś do ubrania, jakiś zestaw kosmetyków czy np. gadżet kuchenny. Pamiętajmy jednak, by te prezenty na Mikołajki nie były zbyt luksusowe, czyli by nie były jakoś przesadnie drogie. Moglibyśmy bowiem urazić nimi bliskiego. Z założenia mikołajkowe podarunki są przecież małymi drobiazgami.

Prezent dla dziewczyny na święta

A jeśli nie mamy ochoty bądź możliwości na szukanie czy kupowanie jakichkolwiek większych mikołajkowych prezentów, wręczmy swoim bliskim po prostu coś słodkiego. Słodyczy nie musimy akurat nawet kupować. Jeżeli chociaż trochę znamy się na gotowaniu, bez trudu upieczemy chociażby świąteczne ciasteczka. Owińmy je potem folią i przewiążmy kolorowymi wstążkami. Taki słodki prezent na Mikołajki spodoba się i młodym, i starszym.