25 maja 2024

OrientCollection.pl

Upominki i prezenty na każdą okazję

Sprawdzone prezenty na bierzmowanie

Bierzmowanie, opisuje się jako moment przyjęcia sakramentu dojrzałości. Młody chrześcijanin, świadomy tego do jakiej wspólnoty należy, w poszanowaniu dla tradycji wybiera swojego patrona, przybierając na drugie lub trzecie imię, imię wybranego świętego. Jest to wielka uroczystość, najpierw kościelna, potem w gronie rodziny, na którą nie wypada przyjść z pustymi rękami. Jednak co daje się na bierzmowanie? Jaki prezent na bierzmowanie wypada kupić? Oto lista sprawdzonych pomysłów

Koperta 

Pieniądze chyba nigdy nie przestaną być chętnie przyjmowanym dodatkiem. Mogą być prezentem same w sobie, lub towarzyszyć mniejszemu podarunkowi, jak bukiet kwiatów czy piękna kartka. To ile się znajduje w kopercie to już inna sprawa. Zależy kto daje, w jakiej jest sytuacji finansowej, czy jest sam, czy z kilkoma osobami.

Medalik, różaniec, Biblia, modlitewnik

Jak to zwykle bywa, przy wszelkich uroczystościach religijnych, myślimy o prezencie z tym związanym. W tej grupie prezentów na bierzmowanie znajduje się właśnie medalik, różaniec – na palce, w formie bransoletki lub tradycyjny – specjalne wydanie Biblii, czy modlitewnik.
Dla niektórych może być to piękny prezent upamiętniający przyjęcie kolejnego imienia.

Biżuteria 

Od lat pięknym i sprawdzonym prezentem na wiele okazji jest wszelkiego rodzaju biżuteria. Prezent na bierzmowanie nie jest tu niczym nowym. Dla dziewcząt zwykle srebrna biżuteria, ale też zdarza się złota biżuteria np. pierścionek, łańcuszek, czy kolczyki.
Dla chłopców częstym prezentem są piękne zegarki, sygnety, czy łańcuszki. I o ile złote zegarki są bardzo eleganckim prezentem to łańcuszek lepiej aby był srebrny.

Coś dla bierzmowanego 

Coraz więcej ludzi skłania się, by na okazje jak komunia, czy bierzmowanie kupować coś, co faktycznie jest potrzebne obdarowywanej osobie. Może być to na przykład nowy laptop, czy komputer, który pomoże w nauce i rozrywce młodej osobie. Sprzęt AGD jest dość drogi, więc nie każdy może pozwolić sobie na taki prezent, ale jeśli tylko nas stać lub dogadamy się z innymi zaproszonymi to dlaczego nie.
Innym tego typu prezentem może być coś do pokoju osoby, która nas zaprosiła na bierzmowanie. Może dziwnie brzmieć, że jako prezent na bierzmowanie, ktoś dostał nową szafę, ale patrząc z praktycznego punktu widzenia, jest to prezent potrzebny i na wiele lat.

Grawerowane łyżeczki i sztućce                                                                                                                                                       

Personalizowane, grawerowane sztućce i łyżeczki od lat cieszą się dużą popularności i często wybierane są jako prezent na bierzmowanie. To bez wątpienia bardzo oryginalny i zarazem praktyczny upominek z okazji bierzmowania.